STIRI Liga I Starea lotului înainte de meciul cu FC Braşov

FOTO Marian BrailescuFOTO Marian BrailescuOţelul joacă duminică, de la ora 17.00, pe propriul teren, contra celor de la FC Braşov. Pentru această partidă antrenorul Viorel Tănase nu se poate baza în continuare pe serviciile lui Silviu Ilie, care are piciorul imobilizat în ghips, după o accidentare gravă suferită în prima etapă la Iaşi.

Atacantul brazilian Cleidimar Didi a revenit la Galaţi, dar se pregăteşte separat în continuare, el urmând să revină undeva la finalul lunii octombrie pe teren. De asemenea, Gabriel Paraschiv se antrenează normal după accidentarea suferită la “satelit”, dar tehnicianul de la malul Dunării a declarat că nu se bazează încă pe serviciile veteranului. Nici Cornel Râpă nu se simte foarte bine, el fiind menajat la jocul de Cupă şi fiind incert pentru jocul de duminică.
La Oţelul revin Cristian Sîrghi şi Marius Pena, ultimul după ce şi-a ispăşit etapa de suspendare, ambii jucând deja la mijlocul săptămânii împotriva Sportului.
Partida Oţelul – FC Braşov se va disputa duminică, 30 septembrie 2012, cu începere de la ora 17.00, jocul fiind transmis în direct de către Digisport, dar toţi fanii roş-alb-albaştri sunt aşteptaţi la stadion pentru a susţine necondiţionat echipa noastră de suflet!