FOTO Marian BrailescuFOTO Marian BrailescuIată cele mai importante declaraţii, rezultate în urma partidei dintre Concordia Chiajna şi Oţelul, scor 0-0, după un nou joc lamentabil al echipei noastre:

VIOREL TĂNASE: “Trebuie să-mi dau două palme ca să mă trezesc, pentru că nu pot să cred că am evoluat atâta timp în superioritate numerică, aproape o repriză întreagă și n-am reușit să câștigăm. De când am venit la echipă ne facem câte 6-7 ocazii mari de gol, dar nu marcăm. Am tot zis că e vorba de concentrare, de ghinion, dar acum mă gândesc că este și lipsă de valoare. Am avut discuții individuale, am avut tot felul de șocuri, dar de la dorință la a putea e distanță mare. Tot așteptăm declicul acela, prima victorie după cea din prima etapă, dar așteptarea aceasta se lungește parcă la nesfârșit. Sincer, mi-e teamă de retrogradare, sunt realist. Dacă am fi luat cele trei puncte am fi evadat din această zonă, așa trebuie să tremurăm în continuare. Nu mi-am imaginat că putem ajunge chiar aici.”

GABRIEL PARASCHIV: “Sunt foarte dezamăgit pentru că n-am mai câștigat de atâtea etape. Trecem printr-o perioadă foarte grea și nu-mi explic de ce nu reușim să înscriem. pentru că faze ne creăm, dar nu marcăm. Suntem într-un blocaj psihic. Ar trebui să ne mai certăm între noi, să ne mai înjurăm, să ne mai și batem pentru că la noi este o atmosferă așa de «il dolce far niente». Valoarea echipei este cu totul alta, dar în clasament suntem pe locul 15, primul de sub linie. Nu-mi fac probleme d-astea. Echipa nu va retrograda. Poate pauza aceasta cauzată de meciurile naționalei ne va ajuta. Așa cum spuneam acum e momentul să ne închidem în vestiar, să ne spunem toate în față, să ne și batem dacă e nevoie și să ieșim din starea asta.“

ILIE STAN (antrenor Concordia): "A fost un punct muncit, am jucat mai mult de treizeci de minute cu un om în minus. Eu îi felicit pe jucătorii mei și sunt convins că altfel ar fi fost rezultatul, dacă am fi rămas 11 la 11. Bambara a atacat mingea, probabil că arbitrul nu îl elimina, dacă era puțin mai atent. Acum vine pauza și putem să pregătim jocul de la Iași. Media noastră de vârstă a fost de 21-22 de ani, fără Paraschiv și Ghionea. Jucătorii tineri au demonstrat că merită să fie în lotul nostru. Sunt mulțumit de locul din clasament, așa că tragem să mai luăm câteva puncte până la sfârșitul turului, iar în iarnă să facem două-trei achiziții."