STIRI Liga I Laurenţiu Buş – primul plecat

Laurentiu Bus (FOTO Marian Brailescu)Laurentiu Bus (FOTO Marian Brailescu)Conducerea clubului Oţelul a anunţat în mai multe rânduri că o serie de jucători ai echipei vor părăsi formaţia de la malul Dunării în această iarnă, deoarece şi-au atins limitele. Primul fotbalist plecat este Laurenţiu Buş, jucător care a evoluat destul de puţin în acest sezon, ba mai mult a fost exclus din lot pe parcursul turului şi trimis la satelit, după o neînţelegere cu antrenorul Viorel Tănase. Chiar dacă, între timp, Buş revenise la antrenamentele echipei mari, acesta şi-a reziliat contractul cu FC Oţelul pe cale amiabilă, înţelegera sa expirând oricum în vara lui 2013.


Mijlocaşul de bandă fusese achiziţionat de Oţelul în ianuarie 2010, de la Arieşul Turda, dar a continuat să evolueze la formaţia de Liga a II-a pentru că nu avea drept de joc la o a treia echipă în decurs de doar un an. A revenit în vara lui 2010 şi s-a impus foarte greu, dar pe final şi-a pus decisiv amprenta în câştigarea campionatului de către Oţelul in 2011. Suporterii gălăţeni îl ţin cel mai bine minte pentru golul victoriei marcat în Supercupa cu Steaua. Mijlocaşul care poate juca pe ambele benzi ale terenului a strâns per total 35 de meciuri în tricoul Oţelului, în toate competiţiile, înscriind 2 goluri. Sezonul acesta, Buş a evoluat în 6 partide de campionat şi una de Cupă, având 344 minute timp efectiv de joc.

Comentarii   
  •  
  •  

#1 Dregan » 12-12-2012 16:07

+5

Dregan

  •  
  •  

#2 Adi » 12-12-2012 16:18

Si nici centrarea din meciul cu timisoara ;-)
youtu.be/gPObbu7qTU0?t=5m30s
+4

Adi

  •  
  •  

#3 Denis » 12-12-2012 16:26

Multumim Bus, si succes mai departe!

Acum vrem sa auzim si de veniri, nu numai de plecari.

FORTA OTELUL!!!
+5

Denis

  •  
  •  

#4 lucigl » 12-12-2012 16:30

Parerea mea e ca era mai bun decat Stromajer si cu toate astea Bus a jucat mult mai putin . Cred ca vom regreta plecarea lui la fel cum s-a intamplat si cu Ibeh de care chiar imi parea rau cand a plecat .
Multa bafta Bus !!
+4

lucigl

  •  
  •  

#5 schillaci » 12-12-2012 17:17

Multumim, Laurentiu Bus ! Mult succes pe mai departe !
Desi a jucat destul de putin in culorile clubului nostru, va ramane pentru totdeauna in istoria Otelului ! Pe merit.
+5

schillaci

  •  
  •  

#6 viorel21 » 12-12-2012 17:19

Citez pe lucigl:
Parerea mea e ca era mai bun decat Stromajer si cu toate astea Bus a jucat mult mai putin . Cred ca vom regreta plecarea lui la fel cum s-a intamplat si cu Ibeh de care chiar imi parea rau cand a plecat .
Multa bafta Bus !!

Stii care e problema? Ca pe multi i-am blamat ca la putin timp sa-i regretam!Si cu toate astea nu invatam nimic din trecut! :sad:
+2

viorel21

  •  
  •  

#7 granata » 12-12-2012 17:47

Multumim pt golul si cursa nebuna catre peluza galateana din meciul de la Piatra Neamt din supercupa.Multumim pt centrarea de la golul decisiv inscris de Pena in meciul cu Timisoara.Pt aceste faze decisive care ne vor ramane in minte totdeauna,incaodata MULTUMIM LAURENTIU BUS!!!!
+4

granata

  •  
  •  

#8 Viorel Craciun » 12-12-2012 18:02

GRANATA -foarte bine punctat !
+1

Viorel Craciun

  •  
  •  

#9 Myhay20 » 12-12-2012 18:07

Citez pe granata:
Multumim pt golul si cursa nebuna catre peluza galateana din meciul de la Piatra Neamt din supercupa.Multumim pt centrarea de la golul decisiv inscris de Pena in meciul cu Timisoara.Pt aceste faze decisive care ne vor ramane in minte totdeauna,incaodata MULTUMIM LAURENTIU BUS!!!!



Cred ca centrarea aceea de la golul lui Pena din meciul cu Timisoara, a fost data de Antal!
−4

Myhay20

  •  
  •  

#10 Myhay20 » 12-12-2012 18:08

Citez pe Myhay20:
Citez pe granata:
Multumim pt golul si cursa nebuna catre peluza galateana din meciul de la Piatra Neamt din supercupa.Multumim pt centrarea de la golul decisiv inscris de Pena in meciul cu Timisoara.Pt aceste faze decisive care ne vor ramane in minte totdeauna,incaodata MULTUMIM LAURENTIU BUS!!!!



Cred ca centrarea aceea de la golul lui Pena din meciul cu Timisoara, a fost data de Antal!

rectific, intr-adevar a fost data de Bus! Scuze
+4

Myhay20

  •  
  •  

#11 myhaymyhaygl » 12-12-2012 18:58

Imi pare rau,mi-a placut de Bus :sad: .Nu putea fi vandut?poate scoteam vreo 50.000-100.000
+2

myhaymyhaygl

  •  
  •  

#12 mateuts37 » 12-12-2012 19:16

Multumim LAURENTIU BUSH, si succe in continuare!!! Pe langa golul din Supercupa, pasa lui Pena din „Finala” cu Poli , LB a mai marcat si pasat decisiv la golul lui PARA din „semifinala” de la Victoia Branesti
+3

mateuts37

  •  
  •  

#13 alas » 12-12-2012 20:01

multumim mult pentru tot CAMPIONULE! multa bafta la noua ta echipa!
+1

alas

  •  
  •  

#14 adi20gl » 12-12-2012 20:31

Mult succes in continuare si iti multumim din suflet pentru tot!
+1

adi20gl

  •  
  •  

#15 Viciu » 12-12-2012 20:48

Multumim Laurentiu pentru bucuria nebuna din mai, pentru bucuria din supercupa. Oriunde te-ai duce sa ti se intample aceeasi bucurie pe care ne-ai adus-o noua. Mult succes , o sa fii mereu acasa in Galati !
+1

Viciu

  •  
  •  

#16 Issos » 12-12-2012 20:52

Cred ca tot Bus a centrat si la golul lui Antal din meciul cu CFR din deplasare. Succes Laurentiu. Multumim ca ai facut posibil sa castigam 2 trofee.
+1

Issos

  •  
  •  

#17 Alexandru C. » 12-12-2012 23:49

Succes pe mai departe Bus in tot ceea ce o sa faci..ai ramas in istoria fotbalului galatean odata cu castigarea campionatului si supercupei a Romaniei..multumim pentru aceste clipe frumoase..
+1

Alexandru C.

  •  
  •  

#18 alas » 13-12-2012 01:01

Citez pe granata:
Multumim pt golul si cursa nebuna catre peluza galateana din meciul de la Piatra Neamt din supercupa.Multumim pt centrarea de la golul decisiv inscris de Pena in meciul cu Timisoara.Pt aceste faze decisive care ne vor ramane in minte totdeauna,incaodata MULTUMIM LAURENTIU BUS!!!!


Citez pe Issos:
Cred ca tot Bus a centrat si la golul lui Antal din meciul cu CFR din deplasare. Succes Laurentiu. Multumim ca ai facut posibil sa castigam 2 trofee.


nu poate fi uitat nici meciul de la Chijna cu V Branesti, gol si pasa de gol, nu? :-)
+4

alas

  •  
  •  

#19 otelul.galati99 » 13-12-2012 11:13

Succes pe mai departe. Sper sa nu joci la o rivala. :lol:
+2

otelul.galati99

  •  
  •  

#20 costy81gl » 13-12-2012 12:36

Citez pe Adi:
Si nici centrarea din meciul cu timisoara ;-)
youtu.be/gPObbu7qTU0?t=5m30s

Mie mi-a placut preluarea pe care a facut la faza respectiva. O visez si acum. De cand am vazut preluarea am presimtit ca va fi gol.
+2

costy81gl

Login sau crează cont pentru a comenta              |