STIRI Liga I „Jucătorii au făcut ce le-am transmis la pauză”

Ionut BadeaIonut BadeaOţelul a învins FC Braşov şi şi-a mai revenit după cele două înfrângeri consecutive din campionat, De partea cealaltă, braşovenii sunt într-o situaţie foarte grea, nereuşind nicio victorie în primele 5 runde. Iată ce au declarat cei doi antrenori la finalul partidei de ieri:

Ionuţ Badea: "Am făcut o repriză a doua mult mai bună decât prima şi asta mă bucură pentru că jucătorii au făcut ce le-am transmis la pauză. Ştiam că ne aşteaptă un meci extrem de dificil, în faţa unei echipe care are o defensivă bine organizată. Mă bucură succesul pentru că dă valoare muncii pe care o prestăm."

Adrian Szabo(antrenor FC Braşov): "Speram să obţinem cel puţin un punct de la acest meci. Din păcate nu am reuşit să concretizăm niciuna din acţiunile pe care le-am avut. Este normal ca după o serie de rezultate negative să fie repercusiuni asupra antrenorului. Ce se întâmplă la echipă este responsabilitatea mea."

•
  •

#1 L_acier » 17-08-2013 12:37

Si ce dracu am facut? :-? Am obtinut un penalty?

#3 nothing.ellse » 17-08-2013 13:08

Bai ma lasi? Daca era marele gainar "grigoras" , cel care fuge imediat la greu si echipa juca cum joaca acuma, era un orgasm general pe dunareabatrana.Avem 3 victorii, da 3 penaltyuri, dar penaltyul face parte din joc si ca sa obtii penalty tre sa ataci, sa ai ocazii, ratarile lui iorga(2) lui bajenaru , astafei de ieri+ giurgiu cu petrolul+ celelalte meciuri ca nu stau sa enumar toate fazele si faptul ca am pierdut singurele meciuri dupa minutul 85 arata ca echipa joaca.Badea face tot ce poate cu lotul care il are , lot din cauza caruia pepenas grigoras a fugit pentru a 2a oara de la echipa.Asa ca va rog sa va duceti sa'l pupati in dos pe GRIG idolul vostru si poate sa tineti si cu CFR , insa sa lasati oamenii de la noi sa faca treaba.Credeti ca cineva ar fi fost mai bun in locul lui Badea sau a lui Narcis?Le cereti sa plece , dar daca ar pleca Narcis echipa in 2 luni nu ar mai exista...Forta Otelul , Badea si Narcis si rusine celor care ii contesta.
−4

nothing.ellse

•
  •

#4 Issos » 17-08-2013 13:13

Citez pe nothing.ellse:

Nu a pomenit nimeni de Grigoras. Daca vrei sa fii orb, asta e. echipa nu merge bine, avem 3 victorii, dar obtinute cu forcepsul. Penalty-ul de aseara a fost un cadou. cat depre narcis, e malefic

Issos

•
  •

#5 nothing.ellse » 17-08-2013 13:36

Citez pe Issos:

Mai bine orb decat cu un singur neuron si ala in vacanta, nu dau nume ca te superi.Bai baiatu.. revino-ti ma la viata , daca stii ce e aia, iesi din lumea masinutelor si a desenelor animate.E posibil ca la fiecare meci(victorie , infrangere , egal , joc bun , prost , ocazii , fara ocazii) tu sau altii ca tine sa aiba ceva de comentat?Chiar crezi ca e nevoie de un geniu sa-si dea cineva seama ca esti fan grigoras cu g mic?Du-te la football manager si scuteste lumea cu comentariile tale inutile,tu si restul ca tine.Daca vreti sa castige echipa meci de meci cu 6-0 si sa avem 40 de ocazii si 80% posesie.. ai gresit echipa dar si sportul.Victorii cu forcepsul?Dar ratarile lui Iorga 2 la numar singur cu portaru sau faptul ca Bajenaru nu stie sa traga din 5 metri , e vina lui Badea nu? Dar infrangerile amandoua cu forcepsul dupa balbaieli in minutul 86-92 nu spui nimic? Asta inseamna pentru tine ca echipa nu merge? Ia spune domnia ta cum ai vrea sa joace echipa ca sa spui tu ca echipa merge bine? Vezi poate gasesti vr-un joc nou de inchiriat..