STIRI Liga I Oţelul mai vrea jucători

Narcis RaducanNarcis RaducanAstăzi s-a încheiat perioada de transferuri în România, dar mai pot fi aduşi jucători liberi de contract. Directorul general Narcis Răducan spune că a mai pus ochii pe doi astfel fotbalişti, un portar şi un atacant! Conform spuselor preşedintelui echipei ambii sunt străini şi se află în vederile echipelor lor naţionale, unul dintre ei fiind din Panama.

În altă ordine de idei, atacantul brazilian Henrique a semnat cu Oţelul pentru un an, cu opţiune de prelungire pe încă doi ani dacă dă randamentul scontat, la fel ca şi în cazul argentinianului Sevillano.

Narcis Răducan: “Ne-am înţeles deja cu Henrique, probabil că mai urmează şi alţii. Suntem  deja în tratative cu o echipă din America de Sud, am reușit să perfectăm transferul lui Henrique de Jesus de la Corinthians, un atacant de careu, mai avem un atacant argentinian, Sevillano, care la fel nu mai este o problemă, el fiind deja la noi de o lună, plus alte două surprize, un portar și un mijlocaș de nivelul echipei  naționale, dar nu români.”