STIRI Amicale STATISTICI din Marbella

Primul 11 al Otelului dupa minutele din cantonamentPrimul 11 al Otelului dupa minutele din cantonamentCampionatul se reia peste o săptămână, iar staff-ul tehnic şi jucătorii au revenit din cantonamentul de pe tărâm spaniol, urmând să intre pe ultima sută de metri a pregătirilor, în vederea partidei cu Pandurii de pe 22 februarie.

Să revenim deocamdată la stagiul de pregătire din Andaluzia, acolo unde Oţelul a disputat 7 partide amicale în trei săptămâni, ceea ce înseamnă un joc de verificare la 3 zile.

Bilanţul amicalelor a fost de 4 victorii, 2 egaluri şi 1 înfrângere. Gălăţenii au marcat 13 goluri şi au primit 9. A fost 3-3 cu Videoton, 2-1 cu Lyubimets, 1-0 cu Zawasza, 2-0 cu Legia Varşovia, 1-1 cu Guangzhou, 2-1 cu Benfica Luanda şi 2-3 cu Dinamo Moscova. Media de goluri marcate este 1,85, în timp ce media golurilor primite este de 1,28.
Iată mai jos şi statistica fiecărui jucător din lotul actual, pentru întreaga perioadă de pregătire: