STIRI Liga I Feliz cumpleaños, Diego Sevillano!

Diego SevillanoDiego SevillanoAstăzi, 24 februarie 2014, atacantul Diego Sevillano împlineşte vârsta de 23 de ani, ocazie cu care Dunărea Bătrână, în numele tuturor suporterilor “oţelari”, ţine să-i ureze un călduros “La mulţi ani” şi cât mai multe reuşite pe plan profesional în tricoul roş-alb-albastru.
Diego Sevillano a fost numit de suporteri cel mai promiţător transfer al Oţelului din vara lui 2013, într-un sondaj realizat de Dunărea Bătrână, numai că argentinianul nu a putut debuta decât peste câteva luni, deoarece nu primise “cartea verde” de la fostul său club. Argentinianul a apărut pentru prima oară oficial în tricoul roş-alb-albastru pe 7 octombrie 2013, la partida de tristă amintire cu CFR Cluj, scor 2-7. Per total a jucat doar 3 partide la Oţelul, în care a strâns 107 minute pe teren de joc, nereuşind niciun gol.
Diego Sevillano a fost adus de la Godoy Cruz (Argentina), de altfel singura formaţie pentru care a jucat în cariera sa înainte de Oţelul. Atacantul de 1.74 m înălţime prinsese doar 7 partide în două sezoane în care a marcat 2 goluri, unul din ele în Copa Libertadores.