STIRI Liga I “Am jucat cu o echipă mai bună valoric”

Narcis RaducanNarcis RaducanOţelul a pierdut cu 1-3 la Dinamo, deşi conducea cu 1-0 la pauză şi s-a afundat în zona retrogradării. Iată ce a spus directorul general Narcis Răducan, imediat după joc:

Narcis Răducan: “Mi-a dispărut zâmbetul după o repriză bună, încununată de golul lui Giurgiu. Am ieşit dezastruos de la cabine şi am luat 3 goluri în 20 de minute… Când joci cu o echipă care se bate la cupele europene trebuie să fii mai conectat. La nivel mental s-a întâmplat totul, deoarece nu a fost ceva deosebit din partea adversarilor, care au creat totuşi o presiune permanentă şi când joci cu o echipă mai bună valoric, să recunoaştem, trebuie să compensezi cu ceva. Au fost probleme în părţile laterale, dar asta e treaba antrenorului. Sperăm să remontăm rapid băieţii, pentru că vine CFR Cluj şi suntem la retrogradare, n-avem timp de lamentări. Asta visez şi noaptea, stau cu clasamentul în faţă toată ziua... Problemele financiare n-au nicio legătură, am întâlnit un adversar care are şi el probleme asemănătoare. Sunt probleme ce trebuie rezolvate. Eu zic că a fost penalty, arbitrajul a fost bun, singura fază suspectă e la faultul lui Grigore care a fost între galben şi rosu aşa.”