STIRI Liga I LA MULŢI ANI, Ioan Filip!

La multi ani, ce pana mea :)La multi ani, ce pana mea :)Astăzi, 20 mai 2014, mijlocaşul Ioan Constantin Filip împlineşte vârsta de 25 de ani, ocazie cu care Dunărea Bătrână, în numele tuturor suporterilor “oţelari” ţine să-i ureze un călduros “La mulţi ani” şi cât mai multe reuşite pe plan profesional în tricoul roş-alb-albastru.

Sărbătoritul zilei este originar din Criştioru de Jos (jud.Bihor) şi înainte de a ajunge la Oţelul a mai jucat pentru Minerul Ştei, Luceafărul Lotus Băile Felix şi FC Bihor Oradea. În 2010-2011, sezon în care echipa noastră s-a încoronat cu titlul de campioană, Filip a apărut de nicăieri în lotul antrenat pe atunci de către Dorinel Munteanu şi s-a impus ca titular la scurt timp de la venirea sa. Per total a strâns 95 de meciuri (6 ca titular în Liga Campionilor) în tricoul Oţelului, marcând 5 goluri.
Sezonul acesta de Liga 1, Filip a evoluat în 24 de partide (15 ca titular), timp în care a strâns 1324 de minute pe gazon şi a marcat un gol foarte important, în prelungirile jocului de la Braşov.