STIRI Cupa Romaniei REVANŞA: Oţelul – Pandurii Târgu Jiu în Cupă

Otelul vs Pandurii la GalatiOtelul vs Pandurii la GalatiOţelul va juca pe propriul teren împotriva echipei Pandurii Târgu Jiu în optimile de finală ale Cupei României, într-un meci revanşă hărăzit de sorţi, după acel 0-4 de luni din campionat.

Cele două formaţii s-au mai întâlnit în competiţia KO, tot în optimi, pe 25 octombrie 2005, pe teren neutru, la Bucureşti, atunci Oţelul impunându-se cu 2-0, în urma dublei lui Dănuţ Munteanu.
Partidele din optimi se vor desfăşura pe 28, 29 şi 30 octombrie, la ore stabilite de televizuni.
Meciurile se joacă într-o singură manşă, pe terenul echipelor dintr-o categorie inferioară sau mai slab clasate în campionatul trecut. În caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare.