STIRI Liga I Datele meciurilor cu Petrolul şi Astra

Liga 1Liga 1Liga Profesionistă de Fotbal şi deţinătorii drepturilor TV au anunţat programul etapelor 13 şi 14.


Astfel, echipa noastră, întâlneşte în deplasare Petrolul Ploieşti, în ziua de duminică, 02.11.2014, cu începere de la ora 18.00, în direct pe Look Plus.
Apoi, în etapa a 14-a, Oţelul joacă pe propriul teren cu Astra Giurgiu, sâmbătă, 09.11.2014, tot de la ora 18.00, meciul fiind transmis de asemenea pe Look Plus.
Până atunci însă, echipa noastră întâlneşte pe propriul teren Steaua mâine, 05.10.2014, cu începere de la ora 16.00, în direct pe Look TV.
Apoi, în etapa a 11-a, Oţelul joacă în deplasare la Viitorul Constanţa, sâmbătă, 18.10.2014, tot de la ora 16.00, meciul fiind transmis de Look Plus.
Mai departe, formaţia de la malul Dunării revine acasă, pentru jocul cu Gaz Metan Mediaş, care va avea loc vineri, 24 octombrie 2014, ora 18.30 (Look Plus).

Comentarii   
  •  
  •  

#1 Hagi » 04-10-2014 19:24

Lotul naţionalei under-19 a României pentru turneul de calificare la Euro-2015

Selecţionerul naţionalei under-19 a României, Doru Isac, a anunţat, sâmbătă, lotul pentru turneul de calificare la Turul de Elită al Campionatului European din 2015, informează site-ul oficial al FRF.

Cei 19 jucători convocaţi sunt următorii:

Portari: Răzvan Negrilă (Pandurii Târgu Jiu), Relu Stoian (Honved Budapesta);
Fundaşi: Cristian Manea (FC Viitorul), Ciprian Rădulescu (Sporting Piteşti), Radu Crişan (Arieşul Turda), Robert Gherghe (FC Olt), Marius Halmaghe (Honved Budapesta);
Mijlocaşi: Marian Ion (CSM Râmnicu Vâlcea), Robert Căruţă (Ceahlăul Piatra Neamţ), Silviu Balaure (ACS Poli Timişoara), Andy Asandului (Olimpia Satu Mare), Daniel Supuran (FC Zalău), Vlad Olteanu (FC Braşov), George Ionaşcu (Cremonese);
Atacanţi: Andrei Ivan (CSU Craiova), George Puşcaş (Internazionale Milano), Sadi Akari (Gloria Bistriţa), Bogdan Danciu (LPS Buzău), ALEXANDRU TUDORIE (Oţelul Galaţi).

Delegaţia României va pleca spre Tbilisi luni, 6 octombrie, la ora 10.00, revenirea în ţară fiind programată pentru 14 octombrie, ora 9.00.

În această fază a preliminariilor, România va întâlni la turneul din Georgia următoarele reprezentative: Cipru (la 8 octombrie, ora 13.00), Muntenegru (10 octombrie, ora 13.00) şi Georgia (13 octombrie, ora 15.00).

La Turul de Elită, ultima rundă înainte de turneul final din Grecia, se califică primele două echipe din cele 13 grupe plus formaţia de pe locul trei cu cel mai bun punctaj obţinut în partidele cu primele două clasate.

Poate cu aceste meciuri pe care le joaca se maturizeaza si Alex Tudorie. Succes!

Hagi

  •  
  •  

#2 Hagi » 04-10-2014 19:28

Liga a III-a: Seria I, Etapa a VI-a

Sporting Liesti – FC Zagon 2-1

Liga a III-a: Seria II, Etapa a VI-a

Viitorul Axintele – Metalosport Galati 5-0
Vointa Snagov – FC Otelul Galati 2 0-2

Hagi

  •  
  •  

#3 Aruon » 04-10-2014 19:53

Ce si-a luat-o Metalosport :eek:
In fine noi trebuie sa castigam meciurile cu Viitorul si Gaz Metan si sa speram la 2p din meciurile cu Petrolul si Astra dar va fi greu si acelea sa le obtinem.
Am pierdut cu echipe de nivelul nostru si asta nu e bine.Programul nu e prea accesibil sa facem puncte multe..
Dar trebuie neaparat 6 p acolo la viitorul si gaz
Hai Otelul

Aruon

  •  
  •  

#4 bigsorin » 05-10-2014 09:18

stan spunea ca promoveaza metalosport in locul dunarii in b cand a desfiintat dunarea numai cu minciuni si prostii umla omu

bigsorin

Login sau crează cont pentru a comenta              |