STIRI Juniori O?elul II s-a specializat în victorii “afar?”

Cosmin StoianCosmin StoianEchipa satelit a clubului O?elul a ob?inut a doua victorie stagional?. La fel ca la primul succes, cele trei puncte ob?inute în etapa a VI-a au fost câ?tigate în deplasare, pe terenul nou-promovatei Voin?a Snagov, unde tinerii o?elari s-au impus cu 2-0, la pauz? 1-0. Golurile au fost marcate de talentatul Cosmin Stoian, juc?tor care e debutat sezonul acesta ?i al echipa mare, în minutele 32 ?i 52.

Dup? disputarea a 6 din cele 13 jocuri din tur, O?elul II este pe locul zece, în Seria a II-a, cu ?apte puncte, dou? victorii, o remiz?, golaveraj 3-6. În etapa a 7-a, O?elul II Gala?i va juca pe teren propriu cu Înainte Modelu, sâmb?t?, 11 octombrie, de la ora 15.00, la Baza Sportiv? “Zoltan David”.