STIRI Juniori Oțelul II s-a specializat în victorii “afară”

Cosmin StoianCosmin StoianEchipa satelit a clubului Oțelul a obținut a doua victorie stagională. La fel ca la primul succes, cele trei puncte obținute în etapa a VI-a au fost câștigate în deplasare, pe terenul nou-promovatei Voința Snagov, unde tinerii oţelari s-au impus cu 2-0, la pauză 1-0. Golurile au fost marcate de talentatul Cosmin Stoian, jucător care e debutat sezonul acesta şi al echipa mare, în minutele 32 și 52.

După disputarea a 6 din cele 13 jocuri din tur, Oțelul II este pe locul zece, în Seria a II-a, cu șapte puncte, două victorii, o remiză, golaveraj 3-6. În etapa a 7-a, Oțelul II Galaţi va juca pe teren propriu cu Înainte Modelu, sâmbătă, 11 octombrie, de la ora 15.00, la Baza Sportivă “Zoltan David”.