STIRI Liga I “Oțelarele” au defilat la Constanța și așteaptă derby-ul cu Navobi Iași

Fetele au invins din nou la zeroFetele au invins din nou la zeroȘi al doilea meci al săptămânii cu Selena Constanța a fost câștigat de echipa de fete a clubului Oțelul. După victoria, 3-2, din Cupă, ”oțelarele” au trecut la scor de data aceasta de formaţia constănţeană: 6-0, la pauză 2-0, în meciul din sezonul regulat al Ligii I. La fel ca în majoritatea meciurilor din acest sezon, cea mai bună marcatoare a fost ”Andy” Herczeg, care a reuşit primele trei goluri ale partidei. Celalalte trei au fost înscrise de: Roxana Dinescu(2) și Mihaela Neacșu.

După patru etape din Seria Est, Oțelul este pe primul loc cu 12 puncte, maximum, golaveraj 28-0, fiind singura echipă din serie care nu a încasat gol în acest sezon. Pentru Oțelul urmează o pauză destul de lungă, după care, echipa antrenată de Ion Morohai va juca derby-ul seriei, pe teren propriu cu Navobi Iași, duminică, 26 octombrie, de la ora 11.00.