STIRI Juniori O?elul II a remizat pe terenul ultimei clasate

Mihai AdascaliteiMihai AdascaliteiEchipa satelit a clubului O?elul a remizat. 1-1, pe terenul ultimei clasate din serie. Viitorul Domne?ti, de?i la pauz? a condus cu 1-0.

O?elul II Gala?i a deschis scorul în minutul 10 prin Mihai Ad?sc?li?ei, care a receptat o minge respins? de ap?rarea advers? ?i a ?utat elegant din demivoleu, de la 17 metri. Egalarea a venit îns? în repriza a doua. În minutul 65, forma?ia gazd? a înscris dintr-un penalty generat de o intrare a lui Andrei Marus, care a ?i fost eliminat.

O?elul II: Vlasie – Marus, R. Codreanu, R?g?lie, Ciurea – Dajbog (70’ Stancu), Moglan – Ad?sc?li?ei (46’ Dumitru; 86’ Vasilachi), Stoian, Rusu – Bârl?deanu (90’ I. Constantinescu). Antrenor: Sorin Haraga

Cu opt puncte în opt jocuri, O?elul II Gala?i este pe locul 11 în serie cu dou? victorii, dou? remize, patru înfrângeri, golaveraj 5-11. Etapa viitoare satelitul va juca pe teren propriu sâmb?ta viitoare, 25 octombrie, de la ora 15:00, la Baza Sportiv? Zoltan David (Stadionul “Ancora”) din Gala?i, cu viceliderul seriei CS Tunari.