STIRI Juniori O?elul II a pierdut cu viceliderul

Meciul s-a disputat la Baza Sportiva Zoltan DavidMeciul s-a disputat la Baza Sportiva Zoltan DavidEchipa secund? a clubului O?elul a înregistrat un nou e?ec pe teren propriu. În etapa a IX-a, O?elul II a pierdut, 1-2 (la pauz? 0-0), jocul cu cei de la CS Tunari, viceliderul seriei.

Scorul a fost deschis de oaspe?i în minutul 55, iar zece minute mai târziu ace?tia ?i-au m?rit avantajul. Golul g?l??enilor a fost marcat cu zece minute înainte de final de c?tre Eduard Dumitru. Înfrângerea cu cei de la Tunari este a patra în acest sezon pentru g?l??eni, trei dintre ele fiind înregistrate pe teren propriu. Dup? nou? etape, O?elul II este pe locul zece în clasamentul seriei, cu opt puncte din nou? jocuri, golaveraj 6-13. Pentru echipa preg?tit? de Sorin Haraga urmeaz? un nou meci pe teren propriu, sâmb?t?, 1 noiembrie, de la ora 14:00, când satelitul va juca pe stadionul „Ancora-Zoltan David” cu Callatis Mangalia, echip? aflat? în zona play-out a clasamentului.
În meciul cu CS Tunari, pentru O?elul II au jucat: Vlasie – Stancu, Codreanu, Moglan, R?g?lie – Dajbog (67’ Onea), Stan (50’ Rusu), Constantinescu – Bârl?deanu, Stoian (76’ Dumitru), Ad?sc?li?ei. Antrenor: Sorin Haraga