STIRI Juniori O?elul II Gala?i – Callatis Mangalia 5-0

Mihai Adascalitei a reusit o dubla chiar de ziua lui!Mihai Adascalitei a reusit o dubla chiar de ziua lui!COMUNICAT FC O?elul Gala?i: “Echipa a doua a clubului nostru a înregistrat, sâmb?t?, 1 noiembrie 2014, prima victorie pe teren propriu de la startul turului de campionat. FC O?elul 2 Gala?i, locul 10 în clasamentul Ligii a III-a, Seria a II-a, a învins-o pe ocupanta locului 11, ACS Callatis 2012 Mangalia, cu scorul de 5-0 (2-0 la pauz?), într-un meci din etapa a X-a.

Primul gol contabilizat de echipa noastr? a fost un autogol înscris în minutul 20 de unul dintre juc?torii forma?iei oaspete. Au urmat reu?itele lui Mihai Ad?sc?li?ei (chiar de ziua lui!) în minutele 25 ?i 51, Eduard Dumitru în minutul 46 ?i George Bârl?deanu în minutul 54.

“A fost un meci spectaculos, cu execu?ii foarte frumoase ale juc?torilor no?tri. A fost, totodat?, o desc?tu?are, fiind prima noastr? victorie acas? din acest tur de campionat”, a declarat, la finalul partidei, antrenorul O?elului 2, Sorin Haraga.

Tehnicianul a folosit urm?torul 11: Abraham (75’ Bordeianu) – Codreanu A., Gâ??, R?g?lie, Rusu – Miron, Moglan (57’ Dajbog), Ad?sc?li?ei, Bârl?deanu (62’ Onea) – Constantinescu I. (58’ Stan A.), Dumitru.

În etapa a XI-a a Ligii a III-a, Seria a II-a, FC O?elul 2 Gala?i va întâlni pe FC Delta Dobrogea Tulcea, ocupanta locului 4 în clasament înaintea meciurilor din acest weekend. Meciul se va disputa sâmb?ta viitoare, pe 8 noiembrie, de la ora 14:00, pe Stadionul Cosma Zai? din Tulcea.”