STIRI Liga I Cupa Ligii: Din nou cu Pandurii

In campionat Otelul a pierdut cu 4-0 la PanduriiIn campionat Otelul a pierdut cu 4-0 la PanduriiOţelul se va deplasa pe terenul Pandurilor Târgu Jiu pentru meciul din sferturile de finală ale Cupei Ligii la Fotbal. Partida va avea loc în intervalul 12-14 decembrie 2014, programul de desfăşurare urmând a fi stabilit de deţinătorii drepturilor TV. În faza optimilor, Oţelul a trecut, pe teren propriu, de Ceahlăul Piatra Neamţ, după loviturile de departajare.
Tragerea la sorţi a avut loc astăzi, de la ora 16.00, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal. Oţelul s-a aflat printre cele opt echipe calificate în această fază a competiţiei alături de Astra, Dinamo, Pandurii Târgu Jiu, FC Viitorul, Steaua, CSMS Iaşi şi Universitatea Cluj.
Jocurile din sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast se vor disputa conform următoarelor criterii:
- Dacă după 90 de minute scorul va fi egal, vor urma două reprize de prelungire a câte 15 minute
- Dacă egalitatea se va menţine şi după 120 de minute, se va proceda la executarea loviturilor de departajare.