STIRI Liga I Programul etapei a 17-a și Cupei Ligii

Liga Profesionistă de FotbalLiga Profesionistă de FotbalLiga Profesionistă de Fotbal și deținătorii drepturilor TV au stabilit programul ultimei etape a turului Ligii I și a sferturilor de finală ale Cupei Ligii. Astfel, în etapa a XVII-a, Oțelul va întâlni, pe teren propriu, formația ASA Tg. Mureș, duminică, 7 decembrie, cu începere de la ora 15:30, în direct la Look TV. După acest joc urmează partida din Cupa Ligii, în deplasare, în compania echipei Pandurii Tg. Jiu, vineri, 12 decembrie, de la ora 20:00, meciul fiind transmis în direct de postul Look Plus.

Până atunci, Oțelul va mai disputa disputa alte trei partide, toate în deplasare, prima fiind chiar mâine, atunci când oțelarii se vor deplasa la Ploiești pentru a juca un amical cu Petrolul. În campionat, gălățenii vor evolua la Ceahlăul Piatra Neamț și Universitatea Cluj, pe 22 noiembrie, respectiv 29 noiembrie, ambele întâlniri fiind programate la ora 18:00, în direct la Look TV.

Iată programul complet al următoarelor partide oficiale:

Etapa a XV-a / Ceahlăul Piatra Neamț - Oțelul Galați, sâmbătă, 22 noiembrie, ora 18:00 (Look TV)

Etapa a XVI-a / Universitatea Cluj - Oțelul Galați, sâmbătă, 29 noiembrie, ora 18:00 (Look TV)

Etapa a XVII / Oțelul Galați - ASA Tg. Mureș, duminică, 7 decembrie, ora 15:30 (Look TV)

Cupa Ligii - sferturi / Pandurii Tg. Jiu - Oțelul Galați, vineri, 12 decembrie, ora 20:00 (Look Plus)