STIRI Juniori Oţelul II a câştigat derbiul cu Metalosport

Oţelul IIOţelul IIDerbiul municipal din Liga a III-a, dintre Oțelul II și Metalosport s-a încheiat cu o victorie la scor de neprezentare pentru satelitul clubului Oțelul. Echipa antrenată de Sorin Haraga s-a impus, scor 3-0, la pauză 1-0, în fața nou promovatei Metalosport.

Golurile victoriei au fost marcate de Mihai Adăscăliței în minutul 35, Claudiu Răgălie în minutul 68 și Adrian Rusu în minutul 75.

A fost a patra victorie stagională a satelitului. În clasament echipa secundă a clubului Oțelul este pe locul zece, cu 14 puncte, golaveraj 14-19. În etapa viitoare, ultima din tur, Oțelul II va juca la Popești Leordeni, cu Gloria, vineri, 21 noiembrie.

Sorin Haraga i-a trimis în teren pe: Vlasie – Marus, Gâță, Moglan, Răgălie – Dajbog (75' I.Codreanu), Ciurea (62' Onea), Rusu, Adăscăliței – Dumitru (87' R.Codreanu), Constantinescu (82' Vasilachi).