STIRI Cupa Romaniei ”Presta?ia brig?zii de arbitri a fost jalnic?"

FOTO Ionut BadalutaFOTO Ionut BadalutaO?elul a fost eliminat? din Cupa României de c?tre rivala Dacia Unirea Br?ila, dup? un meci aprig care a avut nevoie de prelungiri pentru a se decide câ?tig?toarea. Tab?ra g?l??ean? s-a declarat destul de mul?umit? de jocul ro?-alb-alba?trilor, dar a acuzat  arbitrajul punând ?i pe seama acestuia rezultatul de 1-3 înregistrat la final.

De altfel, brigada format? din Ovidiu Oprea (Ploie?ti), Adrian Ionescu (Târgovi?te) ?i R?zvan Dobre (?otânga) a împins echipa gazd? de la spate, acordând cu mult? u?urin?? lovituri libere în preajma careului o?elar, dar ?i multe cartona?e juc?torilor g?l??eni. În prelungiri a fost ?i mai r?u, Cosmin Stoian fiind eliminat dup? ce a încasat dou? avertismente în doar 3 minute, iar penalty-ul acordat br?ilenilor la scorul de 2-1 a fost de tot râsul, dup? ce Murgoci a fost lovit în bra?ul lipit de corp de o minge ?utat? de la maxim doi metri distan??! În plus, Andrei Marus, Bogdan Chipirliu ?i Lucian Murgoci s-au accidentat în aceea?i partid? ?i ar putea rata revan?a de mâine.

Cristi Munteanu: "Eu am fost foarte mul?umit din minutul 20 pân? în minutul 88 de aceast? echip?. Dar repet: ace?ti copii practic pleac? învin?i acas? de presta?ia unei brig?zi de arbitri care a fost jalnic?.”

Daniel Florea: "E îmbucur?tor c? am început s? juc?m, c? b?ie?ii au prins încredere, dar... nu ?tiu... cu pu?in? ?ans? poate se termina 1-0 pentru noi.”