STIRI Liga I ”Juc?torii au avut o atitudine foarte bun?”

Stelian BordeianuStelian BordeianuLa Lider Sportiv, de la Radio ProFM LiderFM, Stelian Bordeianu, antrenorul echipei de juniori cu care O?elul particip? în Liga a II-a, a vorbit despre primul meci al adolescen?ilor în Liga a II-a, pierdut cu scorul de 3-0 (la pauz? 0-0), la Bac?u, cu cei de la Sport Club:

”Am rezistat o repriz? ?i ceva la Bac?u. Ce pot s? spun, din punctul meu de vedere, am f?cut un meci destul de bun. Din punct de vedere defensiv am avut de suferit. Nu am avut for?? de atac ?i din cauza terenului, dar ?i din cauza puterii juc?torilor. Juc?torii, din punctul meu de vedere, au r?spuns destul de bine, chiar îmi era pu?in team? de impactul cu Liga a II-a. S-au mobilizat, au avut o atitudine foarte bun?. Din punctul meu de vedere am suferit pe construc?ie, nu am pus probleme mari pe faza de atac, am avut o oarecare presiune. Au fost probleme, din punct de vedere fizic, în primul rând la fazele fixe. Ne-au dominat, aveau juc?tori mult mai puternici decât noi. Am încercat s? suplinim prin voin??. Dup? meciul cu Bac?ul am r?mas ?i cu un juc?tor accidentat, Iorgu?, care are o problem? la genunchi, sper?m s? nu fie ceva mai grav”, a  spus Stelian Bordeianu.