STIRI Cupa Romaniei

Teren Fotbal Arena BarieraÎncepând din 7 iunie s-au disputat meciurile din optimi, sferturi ?i semifinale în Cupa României 2014 – zona Gala?i. Echipele clasate pe locurile 3-4 în campionat, Lyon ?i Triumf, au f?cut legea în competi?ia KO ?i î?i vor disputa trofeul în data de 21 iunie, pe terenul sintetic de la FOTBAL ARENA BARIER?, acolo unde s-au desf??urat bineîn?eles toate partidele de Cup?. Iat? rezultatele înregistrate pân? în final?:

Otelul s-a comportat mai mult decat onorabil in CupaEchipa de fete de la O?elul a jucat miercuri diminea?? la Timi?oara, pe arena ”CFR”, meciul din sferturile „Cupei României”, cu gruparea de prima lig? CFR Timi?oara. Cu ajutorul experien?ei superioare în fotbalul feminin, gazdele s-au impus la final cu 3-1, dup? ce la pauz? scorul a fost 2-0. Pentru O?elul a marcat Loredana Nica, când scorul era deja 3-0 pentru CFR Timi?oara.

sursa foto: sportgalati.comAflat? în chiar primul sezon de existen??, echipa feminin? a clubului O?elul va juca miercuri, pentru calificarea în ”careul de a?i” al Cupei României. Pentru a intra în primele patru forma?ii, O?elul are dificila misiune de a învinge o alt? echip? din Superliga, CFR Timi?oara.

sursa foto: sportgalati.comLa doar al doilea meci din istorie în „Cupa României”, O?elul, varianta feminin?, a p?truns în primele opt echipe din competi?ie. În faza a II-a a Cupei, O?elul a trecut, pe teren propriu, de echipa de prim? lig?, Fair Play Bucure?ti.

Echipa de fete a GalatiuluiLa patru zile distan?? de la debutul victorios în play-off de la Buz?u, O?elul, varianta feminin?, va juca un nou meci important. De?i e 1 Mai, iar ”publicul ?int?” este concentrat cu alte activit??i, echipa de fete a clubului O?elul încearc? calificarea în sferturile competi?iei KO. Misiunea g?l??encelor de a accede în runda a III-a din Cup? este destul de dificil? pentru c? vor juca cu echipa de prim? lig? Fair Play Bucure?ti.

Cupa Romaniei - momentan doar un vis indepartatO?elul a fost eliminat? din Cupa României, dup? ce a pierdut cu 2-0 pe terenul Stelei, în sferturile de final?. Odat? ie?i?i din competi?ia KO, g?l??enii se pot concentra acum doar pe campionat, acolo unde situa?ia tinde s? devin? disperat?, echipa noastr? aflându-se pe loc retrogradabil cu o singur? etap? înainte de încheierea turului!

Ewald LienenO?elul a fost învins? pe terenul Stelei cu 2-0 ?i a p?r?sit Cupa României în faza sferturilor de final?. Iat? cele mai importante declara?ii de dup? meci:

Giurgiu se va lupta din nou cu BourceanuDup? înfrângerea suferit? pe terenul celor de la Viitorul, pentru forma?ia noastr? urmeaz? dou? confrunt?ri cu Steaua Bucure?ti, prima oar? în sferturile Cupei României.

Narcis Raducan este increzator in sansele OteluluiIat? ce au declarat directorul general Narcis R?ducan ?i antrenorul Ewald Lienen, referitor la partida de Cup? cu Steaua, care va avea loc în aceast? sear?, de la ora 20.30 ?i va fi transmis? în direct pe ProTV:

FOTO de Marius CernatFedera?ia Român? de Fotbal a stabilit programul sferturilor Cupei României la fotbal. Partida Steaua - O?elul se va disputa la Bucure?ti, joi (5 decembrie) cu începere de la ora 20.30 ?i va fi transmis? în direct pe ProTV. Cele dou? echipe se vor întâlni apoi, la numai câteva zile distan?? în campionat, dar de data aceasta partida se va juca la Gala?i.