STIRI Cupa Romaniei

Teren Fotbal Arena BarieraÎncepând din 7 iunie s-au disputat meciurile din optimi, sferturi şi semifinale în Cupa României 2014 – zona Galaţi. Echipele clasate pe locurile 3-4 în campionat, Lyon şi Triumf, au făcut legea în competiţia KO şi îşi vor disputa trofeul în data de 21 iunie, pe terenul sintetic de la FOTBAL ARENA BARIERĂ, acolo unde s-au desfăşurat bineînţeles toate partidele de Cupă. Iată rezultatele înregistrate până în finală:

Otelul s-a comportat mai mult decat onorabil in CupaEchipa de fete de la Oțelul a jucat miercuri dimineață la Timișoara, pe arena ”CFR”, meciul din sferturile „Cupei României”, cu gruparea de prima ligă CFR Timișoara. Cu ajutorul experienței superioare în fotbalul feminin, gazdele s-au impus la final cu 3-1, după ce la pauză scorul a fost 2-0. Pentru Oțelul a marcat Loredana Nica, când scorul era deja 3-0 pentru CFR Timișoara.

sursa foto: sportgalati.comAflată în chiar primul sezon de existență, echipa feminină a clubului Oțelul va juca miercuri, pentru calificarea în ”careul de ași” al Cupei României. Pentru a intra în primele patru formaţii, Oțelul are dificila misiune de a învinge o altă echipă din Superliga, CFR Timișoara.

sursa foto: sportgalati.comLa doar al doilea meci din istorie în „Cupa României”, Oțelul, varianta feminină, a pătruns în primele opt echipe din competiție. În faza a II-a a Cupei, Oțelul a trecut, pe teren propriu, de echipa de primă ligă, Fair Play București.

Echipa de fete a GalatiuluiLa patru zile distanță de la debutul victorios în play-off de la Buzău, Oțelul, varianta feminină, va juca un nou meci important. Deși e 1 Mai, iar ”publicul țintă” este concentrat cu alte activități, echipa de fete a clubului Oțelul încearcă calificarea în sferturile competiției KO. Misiunea gălățencelor de a accede în runda a III-a din Cupă este destul de dificilă pentru că vor juca cu echipa de primă ligă Fair Play București.

Cupa Romaniei - momentan doar un vis indepartatOţelul a fost eliminată din Cupa României, după ce a pierdut cu 2-0 pe terenul Stelei, în sferturile de finală. Odată ieşiţi din competiţia KO, gălăţenii se pot concentra acum doar pe campionat, acolo unde situaţia tinde să devină disperată, echipa noastră aflându-se pe loc retrogradabil cu o singură etapă înainte de încheierea turului!

Ewald LienenOţelul a fost învinsă pe terenul Stelei cu 2-0 şi a părăsit Cupa României în faza sferturilor de finală. Iată cele mai importante declaraţii de după meci:

Giurgiu se va lupta din nou cu BourceanuDupă înfrângerea suferită pe terenul celor de la Viitorul, pentru formația noastră urmează două confruntări cu Steaua București, prima oară în sferturile Cupei României.

Narcis Raducan este increzator in sansele OteluluiIată ce au declarat directorul general Narcis Răducan şi antrenorul Ewald Lienen, referitor la partida de Cupă cu Steaua, care va avea loc în această seară, de la ora 20.30 şi va fi transmisă în direct pe ProTV:

FOTO de Marius CernatFederaţia Română de Fotbal a stabilit programul sferturilor Cupei României la fotbal. Partida Steaua - Oţelul se va disputa la Bucureşti, joi (5 decembrie) cu începere de la ora 20.30 şi va fi transmisă în direct pe ProTV. Cele două echipe se vor întâlni apoi, la numai câteva zile distanţă în campionat, dar de data aceasta partida se va juca la Galaţi.