STIRI

Trofeele au ajuns acasăSC Oţelul Galaţi – Bucovina Rădăuţi 2-0(1-0)

Oţelul şi-a recuperate palmaresul şi trofeele!

Oţelul a început la Focşani în aceeaşi formulă ca etapa precedentăCSM Focşani - SC Oţelul Galaţi 1-1(1-0)

Oţelul a obţinut doar o remiză, în deplasare la CSM Focşani, într-o partidă contând pentru etapa a 3-a a Ligii a 3-a.

Cosmin Stoian se pregăteşte să Oţelul a debutat cu dreptul în Liga a 3-a, înregistrând două victorii în primele două partide ale sezonului, ambele pe teren propriu.Rezultatele plasează SCOG pe primul loc al seriei dar trebuie să ţinem cont şi de calitatea scăzută a celor 2 adversari.

Vremuri tulburiMai sunt doar 26 de zile până la începerea sezonului competiţional, iar situaţia la echipa noastră este departe de cum ne-am fi dorit cei mai mulţi dintre noi să fie.

Bucuria de final alături de suporteriSC Oţelul Galaţi – Unirea Mirceşti 2-0(1-0)

Ziua de 24 iunie 2017 a devenit punct de referinţă pentru istoria renaşterii Oţelului. Este ziua în care clubul nostru, al suporterilor, a făcut pasul de la fotbalul amator al ligilor judeţene spre fotbalul profesionist(măcar cu numele) al ligilor naţionale.
Nori negri deasupra OţeluluiUnirea Mirceşti – SC Oţelul Galaţi 1-0(1-0)
 Sâmbătă, 17.06.2017 va rămâne o zi de neuitat pentru cei aproximativ 200 de oţelari care s-au deplasat la Iugani, comuna Mirceşti, judeţul Iaşi, pentru partida tur a barajului de promovare în Liga a III-a.

Suporterii au venit în număr mareSC Oţelul Galaţi – Unirea Braniştea 2-3(1-1)

Oţelul a ratat calificarea în finala fazei judeţene a Cupei României la fotbal după un neverosimil 2-3 pe teren propriu, împotriva Unirii din Braniştea.

Campionii!Oţelul Galaţi – Gloria Iveşti 4-1(1-0)

Campioana matematic de câteva etape bune, Oţelul a încheiat sezonul Ligii a IV-a cu o nouă victorie, cu numărul 26 din tot atâtea posibile, scor 4-1, împotriva echipei de pe locul 4, Gloria Iveşti.
Bucuria de finalSC Oţelul Galaţi – CSS Tecuci 12-0(5-0)
Oţelul a marcat revenirea acasă după o pauză de 1 an şi aproape 2 luni (27.03.2016) cu un meci spectacol împotriva celor de la CSS Tecuci.

Bucuria primului golSC Oţelul Galaţi – AS Siretul Piscu 3-0(3-0)

Oţelul a făcut un pas foarte important către semifinalele Cupei, faza judeţeană, după victoria cu 3-0 de pe teren propriu din partida tur a sferturilor de finală, împotriva celor de la Siretul Piscu.