STIRI

Bucuria de final alături de suporteriSC Oţelul Galaţi – Unirea Mirceşti 2-0(1-0)

Ziua de 24 iunie 2017 a devenit punct de referinţă pentru istoria renaşterii Oţelului. Este ziua în care clubul nostru, al suporterilor, a făcut pasul de la fotbalul amator al ligilor judeţene spre fotbalul profesionist(măcar cu numele) al ligilor naţionale.
Nori negri deasupra OţeluluiUnirea Mirceşti – SC Oţelul Galaţi 1-0(1-0)
 Sâmbătă, 17.06.2017 va rămâne o zi de neuitat pentru cei aproximativ 200 de oţelari care s-au deplasat la Iugani, comuna Mirceşti, judeţul Iaşi, pentru partida tur a barajului de promovare în Liga a III-a.

Suporterii au venit în număr mareSC Oţelul Galaţi – Unirea Braniştea 2-3(1-1)

Oţelul a ratat calificarea în finala fazei judeţene a Cupei României la fotbal după un neverosimil 2-3 pe teren propriu, împotriva Unirii din Braniştea.

Campionii!Oţelul Galaţi – Gloria Iveşti 4-1(1-0)

Campioana matematic de câteva etape bune, Oţelul a încheiat sezonul Ligii a IV-a cu o nouă victorie, cu numărul 26 din tot atâtea posibile, scor 4-1, împotriva echipei de pe locul 4, Gloria Iveşti.
Bucuria de finalSC Oţelul Galaţi – CSS Tecuci 12-0(5-0)
Oţelul a marcat revenirea acasă după o pauză de 1 an şi aproape 2 luni (27.03.2016) cu un meci spectacol împotriva celor de la CSS Tecuci.

Bucuria primului golSC Oţelul Galaţi – AS Siretul Piscu 3-0(3-0)

Oţelul a făcut un pas foarte important către semifinalele Cupei, faza judeţeană, după victoria cu 3-0 de pe teren propriu din partida tur a sferturilor de finală, împotriva celor de la Siretul Piscu.

Iarba stadionului Oţelul, casa unde am cunoscut gloria15 mai 2011 ora 21:55, o explozie de bucurie a cuprins întreg oraşul Galaţi, aşa cum nu se mai văzuse până atunci şi cum nu se va mai vedea multă vreme de acum încolo.

Ca şi în imagine oţelarii au părut mai mulţi pe terenQuantum Club Galaţi – Oţelul Galaţi 0-5(0-2)
Derbiul oraşului Galaţi în Liga a IV-a s-a desfăşurat în etapa cu numărul 23 pe stadionul Siderurgistul, cu cei de la Quantum în calitate de gazde şi liderul Oţelul de partea cealaltă.

În pauză ca la...picnicViitorul Costache Negri - SC Oţelul Galaţi 1-8(1-4)

Oțelul s-a deplasat la Costache Negri pentru meciul din etapa cu numărul 22.

Frunză se pregăteşte de 0-4

Zimbrul Slobozia Conachi – SC Oţelul Galaţi 1-5(0-2)

Etapa cu numărul 21 a Ligii a IV-a gălăţene a dus Oţelul la Slobozia Conachi, pentru meciul cu gazdele de la Zimbrul.