Alexandru Tudorie în tricoul echipei naționaleAlexandru Tudorie în tricoul echipei naționaleAtacantul Oțelului, Alexandru Tudorie, a debutat în tricoul reprezentativei de tineret a României, cu ocazia partidei amicale susținute de tricolori, în deplasare, în compania Serbiei. La Belgrad, România a învins cu scorul de 1-0, singurul gol a partidei fiind marcat de Cătălin Țîră,în minutul 9, acesta reușind să trimită în poartă după ce a profitat de o respingere a portarului advers. Tudorie, aflat la prima convocare la lotul Under 21, condus de Mihai Teja, a fost introdus pe teren în minutul 56, chiar în locul singurului marcator al meciului, Țîră.

Iată formula utilizată de reprezentativa țării noastre: La debutul său pe banca României U21, selecționerul Mihai Teja a folosit următorii jucători:Valentin Cojocaru - Cristian Manea (73 Cătălin Ștefănescu), Ioan Neag, Ionuț Nedelcearu, Bogdan Mitache - Iulian Cristea, Ionuț Șerban (60 Dragoș Nedelcu) - Alexandru Păun (56 Iulian Roșu), Claudiu Bumba (cpt.) (60 Rareș Enceanu), Doru Popadiuc (60 Cristi Bărbuț) - Cătălin Țîră (56 Alexandru Tudorie).

Delegația României va reveni astăzi în țară, la ora 15:30, când va ateriza pe Aeroportul Internațional „Henri Coandă”.