STIRI Liga 2 “Cu părere de rău pentru echipă, am ajuns să fiu golgeter cu 2 goluri”

Alexandru AvramAlexandru AvramAlexandru Avram a vorbit la Divizia Locală de la Digi24 Galaţi despre felul în care a ajuns să fie golgeterul echipei, deşi a jucat doar 100 de minute pentru Oţelul în acest campionat. Jucătorul de 24 de ani recunoaşte că echipa noastră are mari probleme pe faza de atac şi nu a reuşit să marcheze mai deloc, dar spune că se lucrează la eficienţă la antrenamente.

Alexandru Avram: “Nu ştiu cum de am reuşit să dăm 3 goluri la ultimul meci. Problema cu golurile încercăm şi noi să o rezolvăm la antrenamente. Din păcate, meciurile sunt diferite şi nu intră mereu în plasă, nu reuşim să marcăm. Probabil am avut şi probleme de omogenizare. Ştiţi şi dumneavoastră cum ne-am adunat în vară, înainte de a începe campionatul. Încercăm să rezolvăm aceste probleme. Eu am încris 2 goluri în 100 de minute jucate. Cu părere de rău pentru echipă, am ajuns să fiu golgeter cu 2 goluri. Aş fi vrut să fie altcineva golgeter şi să fim mult mai sus. Am marcat golurile în acelaşi meci, la Berceni, la scorul de 3-0 pentru gazde. N-am mai reuşit să revenim însă şi s-a terminat 3-2. Suntem o echipă, jucăm toţi la fel.”